26 września 2018. imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Miasta i Gminy
w Kunowie
tel. +48 41 26-13-174
urzad@kunow.pl
urzadkunow@wp.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Burmistrz odpowiada na pytania

imie: Majka Brzuzka data: 2013-02-26 21:14:21
pytanie:
Pani burmistrz mam do pani konkretne pytanie chciałabym dowiedzieć się kiedy zostanie w końcu opublikowane oświadczenie majątkowe pani Grażyny Ogórek za lata 2010,2011 i 2012 proszę odpowiedź nie zbywanie mnie że niedługo.

odpowiedź:
Witam,
Na podstawie ustawy z 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym art. 24h (Dz. U. z 2001r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oświadczenia majątkowe składają osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu Burmistrza. Pani Grażyna Ogórek nie posiada upoważnienia do wydawania takich decyzji, w związku z czym nie jest zobowiązana do składania oświadczenia majątkowego.
imie: Kamil data: 2013-02-23 15:44:59
pytanie:
Pani Burmistrz,jak wiadomo szkoła w Kunowie do likwidacji.Co w takim razie z budynkiem po szkole?jak zamierzacie go zagospodarować lub przekształcić w coś funkcjonalnego?

odpowiedź:
Witam,
Decyzja o likwidacji Zespołu Szkół zapadła na sesji Rady Powiatu w dniu 26 lutego bieżącego roku. Szkoła będzie funkcjonować jeszcze do września. Po tym terminie Starostwo najprawdopodobniej zwróci budynek gminie Kunów. Do tej pory nie były prowadzone żadne rozmowy dotyczące sposobu zagospodarowania budynku, decyzja w tej sprawie będzie podjęta po uregulowaniu spraw formalno – prawnych.
imie: Lech Łodej data: 2013-02-18 11:23:14
pytanie:
Czy Pani Burmistrz skorzystała lub skorzysta z tych atrakcyjnych programów /100% finansowanie w ramach programu /dla biednych gmin/?, a Kunów niewątpliwie do takich należy:

1. PROGRAM PRIORYTETOWY
Tytuł programu: System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne.
PROGRAM PRIORYTETOWY
2. Tytuł programu: System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) Zarzadzanie energia w budynkach wybranych podmiotów sektora finansów publicznych.


odpowiedź:
Witam,
Dofinansowanie ze środków programu priorytetowego NFOSiGW pt. : System Zielonych Inwestycji SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne , można uzyskać od 1 stycznia 2012r. czyli w okresie gdy Gmina Kunów nie prowadziła inwestycji w tym zakresie.W najbliższych latach Gmina Kunów nie planuje inwestycji związanych z infrastrukturą oświetlenia ulicznego.
Natomiast program System zielonych inwestycji (GIS), Zarządzanie energią w budynkach wybranych podmiotów sektora finansów publicznych skierowany jest do państwowych jednostek budżetowych.
imie: lukasz data: 2013-02-13 09:52:13
pytanie:
Pani burmistrz mam pytanie odnośnie budowy bazarku w okolicach orlika,czy jest chodż cień prawdy w tych pogłoskach!!!

odpowiedź:
Witam,
Na placu przy ulicy Kościuszki powstanie targowisko w ramach projektu „Mój rynek”. Nie są to pogłoski, mamy projekt obiektu oraz podpisaną umowę na dofinansowanie inwestycji, obecnie pracujemy nad przygotowaniem przetargu. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2014 roku.
imie: Mateusz data: 2013-02-07 13:34:42
pytanie:
Dzień dobry pani Burmistrz
Czy projekt ,,Elektroniczna gmina Kunów" do którego nasza gmina przystąpiła jest związany z budową sieci szerokopasmowego internetu w województwie? Jakiego zakresu prac można się spodziewać związku z realizacją tego projektu na terenie gminy?

odpowiedź:
Witam
Projekt „Sieć szerokopasmowa województwa świętokrzyskiego” ma na celu wybudowani sieci światłowodowej na terenie województwa. Jesteśmy partnerami w tym projekcie, dlatego zaplanowane są dwa punkty dystrybucyjne na terenie gminy. Aby rozprowadzić sygnał do odbiorców końcowych należy stworzyć gminą sieć teleinformatyczną. W/W projekt takich działań nie przewiduje.
Projekt „Elektroniczna gmina Kunów” jest inicjatywą Gminy Kunów. Przewiduje on budowę radiowej sieci teleinformatycznej pokrywającej sygnałem do 80% gminy. Zaplanowany jest również zakup komputerów dla osób tzw wykluczonych cyfrowo oraz dla jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. W obecnej chwili jest przygotowywana dokumentacja projektowa, która zostanie złożona do Władzy Wdrażającej, w celu uzyskania dotacji na w/w cel.
imie: Domink z Krakowa gosc domu rodzi data: 2013-02-07 13:21:27
pytanie:
Witam serdecznie ! Prosze podac date kiedy zostanie zmodernizowany most na rzece swislina w Nietulisku Malych chodzi o potocznego "Drewniaka" . Gmina wstawila znak "zakaz wjazdu.Prosze mi sie nie tlumaczyc paragrafami , ze to nie problem gminy , ze nie ma pieniedzy itp. Bo prosze mi wierzyc , ze pojde do siedziny TVN-u w Krakowie i prgram ma Pani murowany. Ja nie strasze bron Boze tylko stwierdzam fakt, ze nie robi Pani ABSOLUTNIE NIC poza Kunowem. Prosze mi wierzyc, ze zbiore podpisy od wszystkich mieszkancow i przekaze do redakcji. Pozdrawiam !

odpowiedź:
Witam,
W przypadku mostu drewnianego na Świślinie, nie można mówić o jego modernizacji a konieczności budowy nowego. Dojazd do jedynej posesji w tym regionie utrzymywany jest pierwotną drogą dojazdową od strony Nietuliska Dużego. Ocena techniczna mostu opracowana przez osobę uprawnioną, jednoznacznie wykluczyła most z użytkowania. Mieszkańcy na zebraniu wiejskim w Nietulisku Małym byli poinformowani, że budowa nowego mostu nie jest uwzględniona w planach na najbliższe lata. Jednocześnie informuję, że wszystkie duże zadania inwestycyjne realizowane są poza Kunowem (kanalizacja sanitarna Wymysłów, Boksycka, Nietulisko Duże), a w roku ubiegłym zakończona została taka inwestycja w Nietulisku Małym.
imie: Irek data: 2013-02-07 10:58:07
pytanie:
Witam Panią

ja również popieram powstanie schroniska na Janiku. Niepokoi mnie natomiast wysokość ustalonych stawek. Umieszczenie psa w schronisku to 1800zl. Pytam się za co? czym te psy są tak karmione? albo czy mają jakieś wycieczki np. do centrum naukowego Kopernik? za takie pieniądze znaczna część rodzin z naszej gminy musi przetrwać miesiąc. Przecież doba w 3* hotelu z wyżywieniem kosztuje 150-170 zł. Rozumiem koszty stałe, wyżywienie etc. ale aby czy na pewno ktoś nie nabija sobie tym solidnie kieszeni?

odpowiedź:
Witam,
Koszty funkcjonowania schroniska kalkuluje Zakład Unieszkodliwiania Odpadów – Janik, kwoty te są zbliżone w całej Polsce, do tej pory płaciliśmy 1600zł za oddanie psa. Należy też pamiętać, że jest to kwota jednorazowa, a pies, jeśli nie znajdzie nowego pana, będzie przebywał w schronisku nawet kilka lat. Mam informację od Pani Prezes ZUO Janik, że wkrótce zostanie uruchomiona oficjalna strona schroniska i tam znajdą Państwo więcej szczegółów w tej kwestii
imie: Wojciech data: 2013-02-06 09:40:24
pytanie:
Witam Pani Burmistrz.
Czy w związku z wprowadzeniem podatku od posiadania psów Urząd Gminy przewiduje wydanie numerków dla nich? Myślę, że ułatwiło by to odnalezienie właścicieli wałęsających się psów w miejscowościach naszej Gminy, oraz odłowienie pozostałych, faktycznie bezpańskich. Drugie pytanie: obowiązkiem jakich służb jest wyłapywanie psów bezdomnych?
Pozdrawiam.

odpowiedź:
Witam,
Gmina planuje wydanie numerków ewidencyjnych dla psów, będzie to możliwe po wprowadzeniu ich do ewidencji, a to możemy uczynić dopiero po złożeniu oświadczenia przez mieszkańców, stosowne druki będą dostarczone do mieszkańców przez sołtysów – inkasentów, prosimy o ich pilny zwrot do tutejszego urzędu.
Jednocześnie informujemy, że druki oświadczenia znajdują się na stronie Urzędu Miasta i Gminy w zakładce Samorząd Lokalny – Referaty – Referat Księgowości i Wymiaru Podatków.
Termin płatności opłaty upływa 31 marca 2013r.
imie: Wiesław data: 2013-02-04 14:33:56
pytanie:
Dzień dobry Pani Burmistrz

Na wstępie chciałbym Pani podziękować za otwarcie schroniska dla zwierząt w Janiku !
Duże słowa uznania za wdrożenie w życie tak pięknej inicjatywy .

Natomiast chciałbym podpowiedzieć by umożliwić odwiedzanie podopiecznych schroniska również w sobotę i niedzielę.
W dniu wczorajszym wspólnie z żoną chcieliśmy zobaczyć pieski oraz przekazać duży worek suchej karmy , niestety schronisko było zamknięte.
Sympatyczny skądinąd ochroniarz poinformował nas o nie możliwości wejścia na teren schroniska , otrzymaliśmy również informację ,że schronisko jest czynne w godzinach 8-16.00 od poniedziałku do piątku.
Uważam ,że przyjęte godziny "pracy schroniska " nie są optymalne z punktu widzenia osób pracujących i mających czas w sobotę lub niedzielę by odwiedzić podopiecznych schroniska , dokonać adopcji ,czy też chociażby zostawić pokarm.
Pani Burmistrz z uwagi na dobro zwierzaków które mogłyby szybciej trafić do swojego Pana proszę przeanalizować moje spostrzeżenia .
Serdecznie Pozdrawiam

odpowiedź:
Witam,
Uważam Pańską sugestię za bardzo trafną. Za organizację pracy schroniska odpowiada Pani Prezes Z.U.O. „ Janik”, dlatego też na najbliższym spotkaniu udziałowców poddam godziny pracy schroniska, a właściwie możliwość odwiedzania go przez osoby życzliwe zwierzakom, czy też pragnące przygarnąć czworonoga pod dyskusję i myślę, że Pański postulat zostanie uwzględniony.
Pozdrawiam
imie: damian data: 2013-02-01 11:58:59
pytanie:
dzień dobry.pani burmistrz schronisko działa,a psy w kunowie biegają jak biegały!Moje pytanie brzmi kiedy te pieski będą łapane i oddawane do schroniska?dziekuje!!

odpowiedź:
Witam,
W 2013 roku odłowiliśmy 4 bezpańskie psy, które już przebywają w schronisku, gdzie koszt umieszczenia jednego psa to kwota 1800 zł. Na ulicach Kunowa nadal biegają psy, dzieje się tak jednak za sprawą części mieszkańców, którzy nie trzymają zwierząt na swoich posesjach, proszę zauważyć, że psy te mają często obroże i są dożywione. Odłowiliśmy psy po interwencji mieszkańców, te które stwarzały zagrożenie, były to psy duże, oraz te, które były niedożywione i zaniedbane.
1 do 10 z 264
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Jak często odwiedzasz stronę internetową Gminy Kunów?
często
od czasu do czasu
rzadko
zobacz wyniki

<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA