21 lutego 2018. imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstut
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Miasta i Gminy
w Kunowie
tel. +48 41 26-13-174
urzad@kunow.pl
urzadkunow@wp.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
CEIDG
CEIDG

NOWE ZASADY REJESTRACJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

 Informujemy, że od 1 lipca 2011r. osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą mają możliwość dokonania samodzielnej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej  w systemie teleinformatycznym przez Ministra Gospodarki.

Aby zarejestrować działalność gospodarczą jako osoba fizyczna można wybrać jeden z trybów postępowania:

  • Zalogowanie* się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line i złożenie go elektronicznie.
  • Zalogowanie* się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line, wydrukowanie i zaniesienie go do gminy.
  • Bez logowania się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line, wydrukowanie i zaniesienie go do gminy.
  • Pobranie i złożenie wniosku papierowego w gminie. Gmina przekształca go na wniosek elektroniczny.
  • Przesłanie wniosku listem poleconym do wybranej gminy. Podpis musi być notarialnie potwierdzony.

* Przy pierwszym logowaniu należy założyć konto i aktywować je po otrzymaniu potwierdzenia mailowego

Podstawą do złożenia wniosku w CEIDG jest identyfikacja tożsamości osoby, której wniosek dotyczy oraz podpisanie wniosku.

W celu rejestracji konta można skorzystać z podpisu elektronicznego z certyfikatem kwalifikowanym lub nieodpłatnego profilu zaufanego na platformie ePUAP, który dostępny jest od 9 czerwca 2011 r.

Z dniem 10.11.2011r. nastąpiło przeniesienie danych z ewidencji prowadzonej przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej w systemie teleinformatycznym przez Ministra Gospodarki.

Dokumentem potwierdzającym rejestrację nie jest już zaświadczenie o wpisie wydane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów lecz wydruk ze strony internetowej CEIDG (www.ceidg.gov.pl ). Wydruk można pobrać samodzielnie korzystając z opcji „Znajdź przedsiębiorcę”.

Przedsiębiorcy posiadający podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą kwalifikowanego certyfikatu lub profil zaufany ePUAP, mogą samodzielnie składać wnioski  o wpis do ewidencji korzystając ze strony internetowej CEIDG.

Pozostali przedsiębiorcy jak dotychczas mogą składać wnioski za pośrednictwem Urzędu Gminy, gdzie mogą również uzyskać informację merytoryczną  w sprawach związanych z ewidencją działalności gospodarczej.

Prosimy przedsiębiorców o sprawdzenie treści swojego wpisu na stronie CEIDG pod kątem jego poprawności i kompletności i w przypadku stwierdzenia niezgodności lub braków o zgłoszenie się do tut. Urzędu (pok. 101) w celu złożenia wniosku o zmianę wpisu.

Informujemy, że z chwilą przeniesienia wpisów do CEIDG postępowanie ewidencyjne prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej (tekst jedn. z 2010r. Nr 220, poz. 1447 ze zm.).

Zgodnie z ww. przepisami przedsiębiorca ma obowiązek złożenia wniosku o zmianę wpisu – w terminie 7 dni od dnia zmiany danych jak również o wykreślnie wpisu – w terminie 7 dni od dnia trwałego zaprzestania wykonywania działalności.

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Jak często odwiedzasz stronę internetową Gminy Kunów?
często
od czasu do czasu
rzadko
zobacz wyniki

<<   Luty   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

MAPA SERWISU
STATYSTYKA